Εγκαίνια της Σχολικής Βιβλιοθήκης!

Εχτές, Σάββατο 20 Απριλίου 2024, πραγματοποιήθηκαν τα εγκαίνια της σχολικής μας βιβλιοθήκης και αίθουσας ψυχαγωγίας-Πολλαπλών Χρήσεων. Ένας χώρος που φτιάχτηκε με πολλή αγάπη και σεβασμό για τα παιδιά μας και τη σχολική κοινότητα. Στην ενέργεια αυτή, συνέβαλε τα μέγιστα ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων 7ου Δημοτικού Σχολείου Βέροιας με τη συνδρομή των ακούραστων εθελοντριών κ. Αντιγόνη Χαραλαμπίδου, κ. Φρόσω Κόγια, κ. Σοφία Παπαγάλου, κ. Ελευθερία Κατσαρα, κ. Κατερίνα Αποστολοπούλου και κ. Βούλα Χριστάκου για το πασχαλινό μπαζάρ, τον κ. Χάρη Ματσαρίδη για την αφίσα της διοργάνωσης, την κ. Αντιγόνη Κωστούλα για τη διακόσμηση του χώρου, την κ. Δέσποινα Αγγελακοπούλου για τη δωρεά χρωμάτων, ώστε να βαφτεί η αίθουσα, την κ. Αντιγόνη Χαραλαμπίδου για τη δωρεά αντικατάστασης σπασμένων τζαμιών και βέβαια όλους τους γονείς και εκπαιδευτικούς, για τη δωρεά παιδικών βιβλίων, επιτραπέζιων παιχνιδιών και παζλ.

Η διεύθυνση του 7ου Δημοτικού Σχολείου Βέροιας, ευχαριστεί θερμά όλους τους συντελεστές, καθώς και τους κ. Κωνσταντίνο Παλουκίδη και κ. Καλλίστρατο Γρηγοριάδη, που μας τίμησαν με την παρουσία τους.

Ευχόμαστε να είναι πάντα χώρος χαράς, μάθησης και δημιουργίας!